Nova Scena, 18 grudnia 2021 r.
godz 16:00 – BILETY
godz. 19:30 – BILETY
Osiecka Orientalnie – „Nie żałuję”
Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka i artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców, jak i słuchaczy.
Zespół wybitnych muzyków w projekcie Osiecka – Orientalnie sięgają do tej niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością odczytując ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu, kurdyjskich instrumentów perkusyjnych, magicznego brzmienia kemancze, artyści tworzący koncert ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.
W programie m.in.:
„Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko cud”, „Nie żałuję”, „Komu weselne dzieci”, „Ucisz serce”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Chwalmy Pana”, „Kinder Yorn”, „Miasteczko Bełz”
Edyta Krzemień – wokal
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu króla gatunku Lorda Andrew lloyd Webbera UPIÓR W OPERZE w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie w reż. W. Kępczyńskiego. W kolejnych latach zagrała główne lub jedne z głównych ról na scenach niemalże wszystkich Teatrów Muzycznych w Polsce w takich musicalach jak: LES MISERABLES – Fantyna,
TARZAN – Kala, SWEENEY TODD – Johanna, GHOST – Molly, JEKYLL AND HYDE – Emma, SISTER ACT – Maria Robert, MISS SAIGON – Ellen, PILOCI – Nina. Współpracuje z Wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła. Jest performatorką w spektaklu APOKRYPHA.
Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszej bajce Walta
Disneya KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW.
Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem. Nagrała utwory na płytę
W POSZUKIWANIU DRÓG. Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła w mega- ron Concert Hall w Atenach a takżę na festiwalu „Klara Music Festival” w Brukseli oraz „Haifa Film Festival” wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Zaśpiewała w spektaklu Z.Preisnera i E.Lipskiej 2016 DOKĄD? w NFM we Wrocławiu a także na 29. Gali wręczenia EUROPEJSKICH NAGRÓD FILMOWYCH oraz w koncercie z okazji 40 – lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera w Tauron Arenie.
Współpracuje z Emirackim kompozytorem Ihabem Darwishem. Nagrała partię solowe do utworu kompozytora na otwarcie największych na świecie pokazów fontann THE PALM FOUNTAIN w Dubaju. Śpiewa na jego najnowszej płycie HEKAYAT – SYMPHONIC TALES.
W 2020 roku dostała angaż w nowej produkcji Cirque Du Soleil UNDER THE SAME SKY którego premiera planowana jest na 2023 rok.
Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje
Multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent UMFC w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria). Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania
Uniwersytetu Warszawskiego.
Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie.
Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Prezentując muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwali wystąpił na wielu znamienitych scenach koncertowych.
Jest twórcą i kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Jest autorem płyty „World of Orient”. Jako artysta sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora.
Arad Emamgholi – daf, tombak i wokal
Perkusista i wokalista. Urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy) w świątyni sufickiej.
W 2002 roku ukończył studia z zakresu kinematografii na Uniwersytecie w Teheranie. Od 1992 roku prowadzi intensywną działalność koncertową występując na prestiżowych
festiwalach muzycznych i w uznanych salach koncertowych całego świata. Prowadzi również regularnie kursy mistrzowskie gry na daf.
Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami. W 2005 roku został wydany w Iranie jego debiutancki album „Shur-e Daf”.
Od tamtej pory uczestniczył w szeregu nagrań płytowych znakomitych kompozytorów, wokalistów i instrumentalistów. Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie.
W 2019 roku założył irańsko- polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album.
Karolina Matuszkiewicz – Kemancze, skrzypce, wokal
Skrzypaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka. Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie skrzypiec oraz AM w Krakowie w klasie fideli kolanowych. Koncertuje na rzadko spotykanych instrumentach, takich jak: kemanche, suka biłgorajska, fidel płocka, kobyz.
Na stałe współpracuje z prof. Marią Pomianowską, Karoliną Cichą, Nikola Kołodziejczykiem, Gerardem Edery i Piotrem Kopietzem oraz okazjonalnie z zespołem „Kapela ze wsi Warszawa”. Jest założycielką zespołów T/Aboret, Karma Trio, Wiklinowa, Andre & the Giants (Rozen), z którymi czynnie koncertuje z autorskim programem. Artystka w swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania audio i video zrealizowane dla wytwórni płytowych, radia i telewizji. Jest laureatką prestiżowych konkursów w dziedzinie muzyki tradycyjnej: II miejsce z zespołem „Karma Trio” na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie; Indywidualna nagroda wokalna imienia Anny Kiełbusiewicz na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; III miejsce z zespołem „Karma Trio” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; Nagroda Publiczności z zespołem „Karma Trio” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; I miejsce i Grand Prix z kwartetem „T/ Aboret” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; Nagroda Publiczności z kwartetem „T/Aboret” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; Dwukrotne zakwalifikowanie się do Finału konkursu „Nowa Tradycja” w Warszawie wraz z zespołem „T/Aboret”.